تبلیغات
فجر آزادی - افتخارات ملت ما
چهارشنبه 17 خرداد 1391

افتخارات ملت ما

   نوشته شده توسط: ارژنگ    نوع مطلب :مقالات ،امام خمینی (ره) ،انقلاب اسلامی و مردم ،

امام خمینی (ره) در بخشی از وصیت نامه سرتاسر نورشان به موضوع افتخارات ملت ما می پردازند که بنده بدون هیچ کم و کاستی به انتشار آن اقدام کرده ام.


ما مفتخریم و ملت عزیز سر تا پا متعهد به اسلام و قرآن مفتخر است كه پیرو مذهبى است كه مى خواهد حقایق قرآنى كه سراسر آن از وحدت بین مسلمین بلكه بشریت دم مى زند، از مقبره ها و گورستانها نجات داده و به عنوان بزرگترین نسخه نجات دهنده بشر از جمیع قیودى كه بر پاى و دست و قلب و عقل او پیچیده است و او را به سوى فنا و نیستى و بردگى و بندگى طاغوتیان مى كشاند، نجات دهد. و ما مفتخریم كه پیرو مذهبى هستیم كه رسول خدا مؤسس آن به امر خداوند تعالى بوده و امیرالمؤ منین على بن ابیطالب این بنده رها شده از تمام قیود، مامور رها كردن بشر از تمام اغلال و بردگیها است.

 

ما مفتخریم كه كتاب نهج البلاغه كه بعد از قرآن بزرگترین دستور زندگى مادى و معنوى و بالاترین كتاب رهایى بخش بشر است و دستورات معنوى و حكومتى آن بالاترین راه نجات است، از امام معصوم ما است.

 

ما مفتخریم كه ائمه معصومین از على بن ابیطالب (ع) گرفته تا منجى بشر حضرت مهدى صاحب زمان علیهم آلاف التحیات والسلام كه به قدرت خداوند قادر زنده و ناظر امور است ائمه ما هستند.

ما مفتخریم كه ادعیه حیات بخش كه او را قرآن صاعد مى خوانند از ائمه معصومین ما است. ما به مناجات شعبانیّه امامان و دعاى عرفات حسین بن على علیهماالسّلام و صحیفه سجادیه این زبور آل محمد و صحیفه فاطمیّه كه كتاب الهام شده از جانب خداوند تعالى به زهراى مرضیّه است از ما است .

ما مفتخریم كه باقرالعلوم بالاترین شخصیت تاریخ است و كسى جز خداى تعالى و رسول صلى اللّه علیه و آله و ائمّه معصومین علیهم السلام ، مقام او را درك نكرده و نتوانند درك كرد، از ما است .

و ما مفتخریم كه مذهب ما جعفرى است كه فقه ما كه دریاى بى پایان است یكى از آثار اوست و ما مفتخریم به همه ائمه معصومین علیهم صلوات اللّه و متعهد به پیروى آنانیم.

 

ما مفتخریم كه ائمه معصومین ما صلوات اللّه و سلامه علیهم در راه تعالى دین اسلام و در راه پیاده كردن قرآن كریم كه تشكیل حكومت عدل یكى از ابعاد آن است در حبس و تبعید به سر برده و عاقبت در راه براندازى حكومتهاى جائرانه و طاغوتیان زمان خود شهید شدند.

 

و ما امروز مفتخریم كه مى خواهیم مقاصد قرآن و سنت را پیاده كنیم و اقشار مختلفه ملت ما در این راه بزرگ سرنوشت ساز سر از پا نشناخته جان و مال و عزیزان خود را نثار راه خدا مى كنند.

ما مفتخریم كه بانوان و زنان پیر و جوان و خُرد و كلان در صحنه هاى فرهنگى و اقتصادى و نظامى حاضر و همدوش مردان یا بهتر از آنان در راه تعالى اسلام و مقاصد قرآن كریم فعالیت دارند. و آنان كه توان جنگ دارند در آموزش نظامى كه براى دفاع از اسلام و كشور اسلامى از واجبات مهم است شركت و از محرومیتهایى كه توطئه دشمنان و نا آشنایى دوستان از احكام اسلام و قرآن بر آنها بلكه بر اسلام و مسلمانان تحمیل نمودند، شجاعانه و متعهدانه خود را رهانده و از قید خرافاتى كه دشمنان براى منافع خود به دست نادانان و بعضى آخوندهاى بى اطلاع از مصالح مسلمین به وجود آورده بودند خارج نموده اند. و آنان كه توان جنگ ندارند در خدمت پشت جبهه به نحو ارزشمندى كه دل ملّت را از شوق و شعف به لرزه در مى آورد و دل دشمنان و جاهلان بدتر از دشمنان را از خشم و غضب مى لرزاند اشتغال دارند. و ما مكرر دیدیم كه زنان بزرگوارى زینب گونه علیها سلام اللّه فریاد مى زنند كه فرزندان خود را از دست داده و در راه خداى تعالى و اسلام عزیز از همه چیز خود گذشته و مفتخرند به این امر و مى دانند آنچه به دست آورده اند بالاتر از جنات نعیم است چه رسد به متاع ناچیز دنیا، و ملت ما بلكه ملتهاى اسلامى و مستضعفان جهان مفتخرند به اینكه دشمنان آنان كه دشمنان خداى بزرگ و قرآن كریم و اسلام عزیزند درندگانى هستند كه از هیچ جنایت و خیانتى براى مقاصد شوم جنایتكارانه خود دست نمى كشند و براى رسیدن به ریاست و مطامع پست خود دوست و دشمن را نمى شناسند و در راس آنان آمریكا این تروریست بالذّات دولتى است كه سرتاسر جهان را به آتش كشیده و هم پیمان او صهیونیست جهانى است كه براى رسیدن به مطامع خود جنایاتى مرتكب مى شود كه قلم ها از نوشتن و زبان ها از گفتن آن شرم دارند و خیال ابلهانه اسرائیل بزرگ، آنان را به هر جنایتى مى كشاند.

 

و ملتهاى اسلامى و مستضعفان جهان مفتخرند كه دشمنان آنها حسین اردنى این جنایت پیشه دوره گرد، و حسن و حسنى مبارك هم آخور با اسرائیل جنایتكارند و در راه خدمت به آمریكا و اسرائیل از هیچ خیانتى به ملتهاى خود روى گردان نیستند. و ما مفتخریم كه دشمن ما صدام عفلقى است كه دوست و دشمن او را به جنایت كارى و نقض ‍ حقوق بین المللى و حقوق بشر مى شناسند و همه مى دانند كه خیانتكارى او به ملت مظلوم عراق و شیخ ‌نشینان خلیج ، كمتر از خیانت به ملت ایران نباشد و ما و ملتهاى مظلوم دنیا مفتخریم كه رسانه هاى گروهى و دستگاههاى تبلیغات جهانى ، ما و همه مظلومان جهان را به هر جنایت و خیانتى كه ابرقدرتهاى جنایتكار دستور مى دهند متهم مى كنند.
كدام افتخار بالاتر و والاتر از اینكه آمریكا با همه ادّعاهایش و همه ساز و برگهاى جنگى اش و آن همه دولتهاى سرسپرده اش و به دست داشتن ثروتهاى بى پایان ملتهاى مظلوم عقب افتاده و در دست داشتن تمام رسانه هاى گروهى در مقابل ملت غیور ایران و كشور حضرت بقیة اللّه ارواحنا لمقدمه الفداء آنچنان وامانده و رسوا شده است كه نمى داند به كه متوسل شود و رو به هر كس مى كند جواب رد مى شنود و این نیست جز به مددهاى غیبى حضرت بارى تعالى جلّت عظمته كه ملت ها را به ویژه ملت ایران اسلامى را بیدار نموده و از ظلمات ستمشاهى به نور اسلام هدایت نمود.